MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
5000TL
Kategoriler: Blog

Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

Aynı soru spora yeni başlayanlar veya yeni bir rutin oluşturmak isteyenler tarafından da sıklıkla sorulur. Egzersiz yapmak için ideal zaman ne zamandır? Egzersiz aç karnına ya da gece yapılabilir mi? Yatmadan önce egzersiz yapmak kilo vermenize yardımcı olur mu? Bu soruları sağlık bağlamında yanıtlamak, kilo almaya ya da vermeye odaklanmaktan daha önemlidir. Uzmanlar egzersiz yapmak için en iyi zaman konusunda hemfikir değil. Bazı uzmanlar sabah egzersizinin akşam ve gece egzersizinden daha iyi olabileceğini söylüyor. Çözüm nedir? Yatmadan önce egzersiz yapmak benim ve sağlığım için doğru seçim mi? Birlikte öğrenin.

Spor için harcanan saat sayısını nasıl hesaplayabilirsiniz?

Spor tutkunlarının farklı hedefleri olabilir. Kas kütlesini artırabilir ya da kilo verebilirsiniz. Kilo almak. Zayıflamak. Sıkılaşmak. Daha fit ve sağlıklı olmak tüm spor meraklıları için nihai hedeftir. Yapılacak en iyi sporlar veya spor yapmak için en iyi zamanlar konusunda kafa karışıklığı ortaya çıkabilir. Her insanın biyolojik saati, günlük programı ve fiziksel koşulları farklı olabilir. Egzersiz her zaman yapılabilir.

Sabah ilk iş olarak aç karnına egzersiz yapın. Vücuttaki glikojen depoları boş olduğu için enerji yağ rezervlerinden elde edilir. Bu sporların temposu ve yoğunluğu yemek yemeden yapılmasına izin vermelidir. Akşam ve gece sporları vücudunuzu rahatlatmak, uyku kalitesini artırmak ve uyku programını düzenlemek için harikadır. Tempo ve süre önemlidir. Akşam Sporları Bu verimlilik düzeyine ulaşmak için spora katılmak şarttır. Akşam spor aktiviteleri.

Uyku Bozuklukları ve Akşam Sporları

“Siz” kelimesinin “siz” anlamına geldiğini unutmamak önemlidir. Sayı Engelli bireyler arasında uyku sorunları yaygındır. Uykusuzluk – Nedenleri nelerdir? Kişiden kişiye değişir. Uykusuzluğun, özellikle de mevcut olduğunda, diğer sağlık sorunlarının bir işareti veya belirtisi olması mümkündür. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde uykusuzluğa kötü alışkanlıklar, sağlıksız beslenme, aşırı kafein tüketimi ve stres neden olabilir.

Rahat uyumakta ve kaliteli uyku almakta zorluk çekebilirsiniz. Yatmadan önce egzersiz yapın Bu korkunç bir fikir gibi görünebilir. Bazı açılardan haklısınız. Gece Egzersiz Yapın Sizi daha da yorgun hale getirmek için kalp atış hızınızı veya adrenalininizi yükselten egzersizleri seçin. “Evet!” cevabını verenler ne düşünüyor? “Gece egzersizi benim için iyi mi?” sorusuna cevabınız “Evet” olsaydı ne derdiniz? Bununla ne demek istiyorsunuz? Tavsiyeler nelerdir? Egzersiz Gece Uykusu üretkenlik için hayati önem taşır.

Vücudunuzu Gerin, Kaslarınızı Gevşetin

Ne kadar hızlı veya yavaş yaşarsanız yaşayın, günün sonunda muhtemelen yorgun hissedeceksiniz. Kollarınız, bacaklarınız ve sırt kaslarınız gün içinde yaptığınız tüm aktivitelerden dolayı yorgun olabilir. Bu kas yorgunluğu nedeniyle iyi bir uyku uyuyamayabilirsiniz. Akşam veya gece spor aktiviteleri kas yorgunluğunu azaltmalı ve vücudunuzu rahatlatmalıdır. Sipariş Rahatlama size iyi bir uyku hissi verir.

Daha zinde hissetmek istiyorsanız, sabahları yoğun kardiyo, ağırlık antrenmanı ve HIIT yapın. Bunu her zaman yapmak mümkündür. Gece Egzersiz Yapın Kalp atış hızınızı azaltan ve kaslarınızı gevşeten egzersizler yaparsanız daha iyi uyursunuz. Düşük tempolu pilates ve yoga egzersizleri ile kaslarınızı doğrudan esnetebilirsiniz. Bu egzersizler rahatlamanıza ve stresinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları edinerek akşam egzersizinizi destekleyebilirsiniz.

Yorgun veya uykuluysanız, kendinizi egzersiz yapmaya zorlamak faydasızdır. Günün yorgunluğu ve stresi hala ruh halinizi etkiliyorsa, yavaş bir gece sporunun tadını çıkarabilirsiniz. Akşam egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmak için günlük rutinlerinizi gözden geçirmelisiniz. Kafein veya sağlıksız gıdalar gibi uykusuzluğa neden olabilecek yiyecek ve içecekleri sınırlayın. Akşam yemeğinden sonra egzersiz yapmak için makul bir süre bekleyin.

Doğru spor kıyafetleri ve ekipmanları

Rahatlatıcı gece sporlarından en iyi sonucu almak için doğru kıyafet ve ekipmanı kullanmalısınız. Gece sporları kaslarınızı gevşetmek ve esnetmek için yapıldığından, kendinizi yaralamamaya dikkat etmelisiniz.

Yavaşça soğuyun ve her zaman gerinin. Belinizi destekleyen pilates matları ve dizlerinizi korumak için dizlikler tercih edin. Akşam sporları için rahat, hafif ve koruyucu spor kıyafetleri giyin. Antrenmanınızdan sonra sıcak bir banyo yaparak rahatlayabilirsiniz. Bu sayede rahatça alışveriş ve spor yapabilirsiniz. adresinde ihtiyacınız olan tüm spor malzemelerini bulabileceğiniz Yalı Spor’da, erkek günlük spor kıyafetlerinin yanı sıra erkek günlük spor kıyafetleri de yer alıyor

Ayrıca Oku:

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Aletli pilatesin faydaları insan vücudu için özellikle güçlüdür. Aletli Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir.…

18 June 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcuların çok fazla sağlıklı karbonhidrat ve protein tüketmesi gerekir.…

18 June 2023

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için en iyi yaş kaçtır? Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş kaçtır?…

18 June 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Bazı insanlar profesyonel bir atlet olmak, vücutlarını şekillendirmek…

18 June 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcu Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Sadece spor yaparak…

18 June 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel Eğitim, spor eğitmenlerinin her birey için özelleştirilmiş…

18 June 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.